Ugyan azóta „tűzszünetet” kötöttek, de a befektetők változatlanul a vámháború kiújulásától tartanak.
Az USA és Kína közötti kétoldalú kereskedelem 2024-ben 690 milliárd dollárt ért el.
A feszültség továbbra is kézzelfogható:
Peking ezen a héten azzal vádolta meg a Trump-adminisztrációt, hogy aláássa a genfi kereskedelmi tárgyalásokat azzal, hogy szankciókat vetett ki a Huawei Technologies Co. mesterségesintelligencia-caipjeire.
Az Egyesült Államokba tartó kínai mobiltelefon-export 14 éves mélypontra zuhant. Ez azért is figyelemre méltó, mert
tavaly a három legnagyobb kínai amerikai importcikk az okostelefon, a laptop és a lítiumion-akkumulátor volt.
A Kínába irányuló legértékesebb amerikai exportcikkek a folyékony kőolajgáz, az olaj, a szójabab, a gázturbinák és a félvezetőket gyártó gépek voltak.
A kínai vámhivatal adatai szerint az elmúlt évben nagyjából megnégyszereződött az Indiába – ahol az Apple Kínán kívüli legnagyobb iPhone-gyártó bázisa található – irányuló telefonalkatrész-export értéke.
Az Apple felgyorsította a termelés Indiába való áthelyezését, bár Trump nemrégiben bírálta ezt a gyakorlatot, és sürgette az Apple-t, hogy vigye haza az iPhone-gyártást. A készüléket egyébként soha nem gyártották az Egyesült Államokban – ez az elképzelés rövid távon megvalósíthatatlan lehet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.