A Fehér Ház javasolt költségvetése 18,8 milliárd dollárra csökkentené a NASA finanszírozását, és harmadával mérsékelné a munkaerő létszámát.
Isaacman köszönetet mondott Trumpnak és más támogatóinak a jelölése során kapott bizalomért. „Nem ez volt az utolsó küldetésem – bármilyen formát is öltsön végül –, de továbbra is rendkívül optimista vagyok abban, hogy az igazi űrkorszak még előttünk van” – írta egy X-en közzétett bejegyzésében.
A 42 éves Isaacman, aki a Shift4 fizetési technológiai céget alapította, két magánűrutazással vált híressé, szoros kapcsolatot épített ki a Musk vezette SpaceX-szel. Interjúkban nem rejtette véka alá a SpaceX iránti csodálatát, de a Rocket Lab és Jeff Bezos Blue Origin cégeit is az amerikai űripar erősségeiként említette.
Isaacman kinevezése szakítást jelentett volna a NASA hagyományaival, mivel az ügynökséget általában kormánytisztviselők vagy korábbi politikusok vezették.
Az üzletember a kereskedelmi űripari cégek további bevonását szorgalmazta a NASA céljainak előmozdítására. Egy áprilisi szenátusi kereskedelmi bizottsági meghallgatáson vázolta az ügynökség széles körű terveit, hangsúlyozva, hogy ambiciózus kutatási küldetéseket lehetne végrehajtani a Holdra és a Marsra.
Mint Megírtuk, a NASA vezetőjelöltje megnyugtatta a szenátust: nem törli a Hold-programot, de a Mars a cél.
Jared Isaacmann szenátusi meghallgatásán elmondta, hogy legfőbb célja eljutni a Marsra, de esze ágában sincs kihagyni a Holdat, mivel azt ugródeszkának akarja használni.
Trump beiktatási beszédében amerikai űrhajósok Marsra küldését szorgalmazta, ami régóta Musk célja is. Ugyanakkor a kongresszus több tagja a NASA rövid távú, a Holdra irányuló legénységi küldetéseinek fenntartását támogatta.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.