Információnk szerint nemcsak hazai biztosítók -- így a Hungária, Nationale-Nederlanden, Winterthur --, de az itthon még jelen nem lévő Bank of America és külföldi biztosítók is érdeklődnek (akár pénzügyi befektetőként) az eladásra kínált ABN Amro Magyar Élet- és Nyugdíjbiztosító (Mébit) iránt.
Három hónap alatt szervezett tenderen szeretnénk értékesíteni a Mébitet, de nem "bármi áron". A pályázaton csak elfogadható imázsú cégek vehetnek részt -- mondta Bernard Yoncourt, az ABN Amro Bank elnök-vezérigazgatója a biztosító tájékoztatóján. Nem nevezte meg az érdeklődőket és a remélt árat.
Az eladási szándékot azzal indokolta, hogy az ABN Amro nem biztosítási csoport, így nincs értelme a K&H Bankkal való fúzió után külön biztosítót fenntartani. (Már korábban eldőlt, hogy a fúzióba nem viszik be a Mébitet és a KBC-csoporthoz kötődő Argosz Biztosítót sem. A "közös" K&H biztosítója a K&H Életbiztosító lesz.)
A Mébit a harmadik negyedévben 31,6 ezer darab szerződéssel, 5,94 milliárd forint díjbevétellel és 4,63 milliárd állománydíjjal zárt. Az élet piacon szeptemberi 4,64 százalékos piaci részesedésük mintegy a duplája a tavalyinak. A befektetéshez kötött módozatok állománydíjánál 12,37 százalék az arányuk, mivel viszonylag kevés az egyszeri díjas módozat.
Farkas András vezérigazgató-helyettes szerint az idén 7,5-8 milliárd forint díjbevétel várható. Az ügynöki és telefonközpontos értékesítés mellett az internetes eladásokat is felfuttatják.
Az ABN Amro-fiókokban márciustól elérhető bankbiztosítási módozat révén eddig egymilliárd forintnyi díj folyt be (itt többségében egyszeri díjas unit-linked termékekről van szó). A bankbiztosításoknál átlagosan 2,5 millió forintra szerződik egy-egy ügyfél. Az egy szerződésre jutó átlagdíj a Mébit összes módozatánál egyébként közel 150 ezer forint (a piaci átlag 80 ezer forint).
Az Aranykor-ABN Amro Nyugdíjpénztár várhatóan december eleji közgyűlésén dönt a K&H-kasszával való fúzióról -- tudtuk meg. Az Aranykor októberi adatok alapján a 34,3 ezer fős tagságú, 8,3 milliárd forintos vagyonú önkéntes pénztárát és a 44,5 ezer fős, 3,95 milliárdos vagyonú magánpénztárát vinné a "házasságba".
Lekerült viszont a napirendről a Bizalom önkéntes pénztár bekebelezése, mert e kassza múlt heti közgyűlésén az önállóság megtartása mellett döntött.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.