Néhány nagy kötés hatására majdnem 50 bázispontot erősödött a forint a bankközi devizapiacon. Nemzeti devizánk iránt a keddi kereskedés során többször is határozott vételi érdeklődés mutatkozott. Az árfolyam már a nyitást követően a sávcentrum alatt több mint nyolc százalékra javult. Az üzletek egyébként 7,68 és 8,29 százalék között születtek. Késő délután -- egy erőteljes vétel miatt -- a forint pozíciója 8,21 százalék lett.
Az euróért ugyanebben az időpontban 253,43 forintot kellett a befektetőknek fizetniük. A közös európai deviza napközben 253,20 és 254,88 forint között forgott. A dollár körülbelül 11 órától nagyjából folyamatosan gyengült. A nap végén egy zöldhasúért már csak 278,90/279,00 forintot kértek el. (Délelőtt ez még 281 felett volt.)
A forintpiacon mérsékelt forgalomban az overnight üzletek zöme 10,50/75 százalékon született. Megélénkült viszont a tomnext kereskedés, ebből mind a hazai bankok, mind a külföldi befektetők aktívan kivették részüket. Az árak 10,75/11,00 százalékra, az overnight szint fölé emelkedtek. A kereskedők szerint az áremelkedés összefügg a szerdán esedékes állampapír-piaci lejáratokkal és fizetésekkel. A bankok a lejáró betétnél 19 milliárd forinttal többet helyeztek el kedden kéthetes jegybanki betétbe, ami szűkíti a napok óta bő likviditást.
A hosszabb lejáratokon az ajánlati szint pár ponttal tovább apadt, amit a kereskedők továbbra is a jegybanki kamatcsökkentéshez fűződő várakozásokkal magyaráznak.
VG-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.