Kedvezőtlen hangulat uralkodott a főbb külföldi tőzsdéken az elmúlt héten. Európában átlagosan két százalékkal kerültek alacsonyabbra az árfolyamok, New Yorkban ennél valamivel többet kellett leírniuk a befektetőknek.
Európában elsősorban a hét első három kereskedési napja alakult meglehetősen rosszul, csütörtökön és pénteken ugyanis már felfelé kapaszkodtak az árfolyamok, de ez sem volt elég a korábbi veszteségek ledolgozására. Főként a technológiai részvények gyengélkedtek, ezek átlagosan 7 százalékkal értékelődtek le egy hét leforgása alatt.
Szabadulni igyekeztek a befektetők a távközlési papíroktól is. A Deutsche Telekom történelmi mélypontra süllyedt a vártnál rosszabb első negyedéves eredményei és a Moody's hitelminősítő intézet kedvezőtlenebbé váló besorolása nyomán. A mobilrészvények sem örvendeztették meg birtokosaikat, főként a Nokia gyengélkedett, miután egy friss jelentés piaci részesedésének lemorzsolódásáról számolt be.
A Wall Streeten leginkább a gazdasági növekedés beindulásának késése és az újabb terrorakciós félelmek határozták meg a kereskedés hangulatát. A technológiai papírok voltak a tengerentúlon is a fő vesztesek, a Nasdaq Composite index csaknem 5 százalékot vesztett értékéből. Nyereséget szinte csak azok könyvelhettek el, akik közműrészvényeket vásároltak.
Budapesten közel 3 százalékkal esett vissza a BUX. Különösen rosszul kezdődött a hét a Richter és az OTP számára. A gyógyszercégnél feltehetően az áremelés elmaradásával kapcsolatos aggályok kerültek előtérbe, míg az OTP-t szemmel láthatóan a kamatemelést követően kezdte automatikusan eladogatni több befektető.
A blue-chipek közül egyébként csak a Mol tudott a pozitív tartományban maradni, az olajpapír több mint egy százalékkal felértékelődött egy héttel korábbi záróárához képest. Az árfolya-mok mozgását nagyban befolyásolta, hogy számos részvényről a héten vágták le az osztalékszelvényt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.