Alapok alapjává alakítja át az OTP Alapkezelő nemzetközi részvényalapját, a Platinát. Az alap a svájci UBS Global Asset Management által kezelt nemzetközi részvényalapokba fekteti vagyonát 2003. január közepétől - jelentette be Holtzer Péter, az OTP Alapkezelő vezérigazgatója tegnapi tájékoztatóján. Jelenleg a részvénypakett 70 százaléka az Európai Unióhoz kapcsolódik, míg a jövőben ez 65 százalékra módosul. A maradék részt egyéb fejlett országok papírjai alkotják. Emelkedik viszont a portfólió részvénykitettsége, a jelenlegi 70-ről 85 százalékra, s ezzel párhuzamosan bővülne a papírok száma is. Míg jelenleg mintegy 90 részvénybe fektet az alap, addig ez januártól meghaladná a 600 darabot. Az átalakuláskor ugyanis a UBS 70-90 alapjából 15-20-at választ ki az OTP Alapkezelő. Változik az alap benchmarkja is: 60 százalékban az MSCI World, 40 százalékban az MSCI Europe és 15 százalékban az RMAX határozza meg. A befektetési döntések megoszlanak az OTP Alapkezelő és a UBS között. Az előbbi állapítja meg a referenciahozamot, a stratégiai eszközallokáció közös döntés, míg az értékpapírokat a UBS válogatja ki.
Emelkednek az alap díjai, hiszen befektetési jegyek vásárlásakor a befektetett összeg 2,5 százalékát kell kifizetni, ami minimum 200, maximum 20 ezer forint. A Platina jegyek jelenlegi tulajdonosai értelemszerűen mentesülnek e díj befizetése alól. Ennek egyrészt az az egyik nem titkolt célja, hogy a befektetők hosszú távon gondolkozzanak az alapban. Másrészt a hasonló jellegű alapok külföldön is magas, 3-5 százalékos díjjal dolgoznak.
Ez az első lépés, amelyet további együttműködés követ - mutatott rá Ignatis Bundi, a UBS Global Asset Management igazgatója. Ez a közeljövőt illetően azt jelenti, hogy az OTP a privát banki ügyfélkörben - ahol a megtakarítások elérték a 100 milliárd forintot - egyes UBS-alapokat kezd el forgalmazni. (FB)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.