Változó CIB Részvény Alap
A CIB Részvény Alap befektetési politikája némi változáson megy keresztül, hiszen cseh és lengyel papírok is bekerülnek a portfólióba - tudtuk meg az alapkezelőnél. A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete zöld utat adott a kérelemnek, így a portfólióátalakításra egy hónap múlva sor kerülhet. A hazai értékpapírpiacon 5-6 részvényt lehet likvidnek nevezni, ebből pedig nem lehet egy 95 százalékban részvényekből álló portfóliót felépíteni - indokolta a CIB Alapkezelő a módosítást. A részvényalap nettó eszközértéke jelenleg 498,4 millió forint.
A megcélzott arányok szerint a magyar részvények 50, a lengyel és a cseh papírok 30, illetve 20 százalék körüli súllyal szerepelnének az alap portfóliójában, és a likvid hányad 5 százalék lenne. Míg év elején 80 százalék körül forgott a hazai értékpapírok hányada a CIB Részvény Alapban, addig mostanra ez 54-55 százalékra mérséklődött.
A cseh és lengyel részvények esetében is a blue chipekre koncentrál az alapkezelő, ám mint mondja: a kínálat már széles ahhoz, hogy szektorokban is lehessen gondolkodni. Fundamentális alapon mindhárom börze részvényei alulértékeltnek tűnnek, ám amíg ilyen bizonytalanság uralkodik a nemzetközi értéktőzsdéken, addig nem is tudnak a papírok kibontakozni. Egy hónap múlva azonban már kövonalazódhat a nemzetközi helyzet - tették hozzá az alapkezelőnél. (FB)


