BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Állampapírpiac

Valamivel nagyobb mozgások jellemezték az állampapírok másodlagos piacát szerdán, szemben az előző nappal, ahol szinte mindegyik lejárat esetében a stagnálás volt a jellemző. A referenciahozamok minden lejáratra emelkedtek, az éven belüli lejáratok esetében 2, az egyéves lejáratra pedig 4 bázisponttal. A legnagyobb elmozdulást a hosszabb, 3 éven túli lejáratok produkálták, esetükben a referenciahozam egyöntetűen 8 bázisponttal erősödött.

Ma tartja az Államadósság Kezelő Központ a 3 éves futamidejű államkötvény aukcióját, ahol a meghirdetett mennyiség 60 milliárd forint.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.