BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Bankközi Piac

Újabb tetemes forintgyengülést hozott a szerdai nap a bankközi devizapiacon. A hazai fizetőeszköz a nap folyamán az 5,62 és 6,87 százalék közötti tartományban ingadozott, mélypontját egy váratlan ugrással a déli órákban érte el. Ezt Járai Zsigmond jegybankelnök nyilatkozata követte, melyben arról beszélt, hogy a jelenlegi kuzus már veszélyezteti az inflációs célok megvalósulását. A kamatemelés lehetőségéről ugyan nem beszélt, a piac azonban némi árfolyam-korrekcióval reagált. A délutáni órákra a kurzus 6,24 százalékon állapodott meg a sáv erős oldalán.

Elemzők szerint könnyen lehet, hogy tisztán bizonytalanság helyett forint elleni spekulációval állunk szemben, melynek célja az újabb kamatemelés kikényszerítése.

A dollárral szemben ugyanakkor erősödött a forint. A zöldhasút a keddi 223,70/223,80 forint után tegnap 226,00/226,20 forinton jegyezték.

Az overnight kamatok körében nem volt jelentős változás tegnap, a jegyzés a keddi értékek közelében, 6,50/7,00 százalékon maradt. A hosszabb lejáratokon azonban a kamatok újabb 20-30 bázisponttal emelkedtek. A forgalom továbbra sem jelentős.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.