Bankközi Piac
Kisebb forintgyengülés után tegnap délután 264,00/20 forinton jegyezték az eurót, szemben a szerdai 263,40/60 forintos zárójegyzéssel. Politikusi nyilatkozatok és újabb makroadatok híján a régió piacait - a lengyel zloty és a cseh korona árfolyamának alakulását - követte a ma-gyar valuta, s főleg külföldi bankok forinteladásai játszottak szerepet a hazai fizetőeszköz gyengülésében. Az euró jegyzése egyébként, meglehetősen pangó forgalom mellett, 263,90-264,90 forint között ingadozott a nap folyamán.
Erősödéssel zárta a napot a dollár, tegnap délután 233,90/234,00 forinton kereskedtek a zöldhasúval, míg szerdán 231,00/20 forinton állt a jegyzése. A változás egyébként megfelel a nemzetközi tendenciáknak.
Az overnight kamat 8,50/60 százalékon maradt, a tomnext kamatok 9,00/9,50 százalékos szintje azonban jelzi, hogy pénteken az új tartalékolási periódus első napján magasabbra kerülnek a napi kamatok is. A csendes piacon a hosszabb lejáratokon alig kereskedtek, a kamatok 5-10 bázisponttal mérséklődtek. Csütörtökön, a tartalékolási periódus utolsó napján alacsony forgalomról számoltak be a kereskedők.


