BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Befutott a "nevető" harmadik

A Pannonplast tegnapi közgyűlése a legkevésbé várt fordulatot hozta: az igazgatóságból kikerült a Britton két delegáltja és Fehér Erzsébet, ám helyüket nem a Karsai Holding (KH) képviselői foglalták el, hanem a pénzügyi befektetők. Az igazgatóság elnöke Illéssy János lett.

Karsai, vagy Britton? A Pannonplast Rt. hétfői rendkívüli közgyűlését a piaci szereplők többsége kétesélyesre vette, ám a tegnap megválasztott új igazgatóságba sem a 11,32 százalékos részvénycsomagot birtokló Britton Capitalnek, sem a 12,7 százalékot tulajdonló Karsai Holdingnak nem sikerült bekerülnie.

A közgyűlés pedig "jól" indult a Britton szempontjából: Fehér Erzsébet, a Pannonplast elnöke bejelentette ugyanis, hogy az igazgatóság nem korlátozza a szavazati jogot a Britton és a Pevdi esetében, azaz a két társaság 11,32, illetve 11,16 százalékban voksolhat. Ezt azzal indokolta, hogy a bíróság még nem döntött a PSZÁF-Britton perben, amelynek témája: együttes befolyásszerzés történt-e tavasszal a Pannonplastban, avagy nem. Az április 30-i közgyűlés határozatainak bejegyzéséről a cégbíróság helyett végül az ítélőtábla döntött, azonban a döntést csak ezen a héten postázza a cégbíróság - mutatott rá Fehér Erzsébet.

Változott a cég vezetési szerkezete, a négy termékcsoportos szerkezet háromfős divízióra szűkült, a tagvállalatok elkészítették hároméves tervüket, s egy-másfél éves költségcsökkentési program indult el - emelte ki Illéssy János vezérigazgató a társaságnál elmúlt hónapokban bekövetkezett fejleményekre kitérve. A Pannonplast körüli bizonytalanság jelentősen megnehezítette a társaság működését, ám a kulcsvevőkkel, a stratégiai partnerekkel már elkezdték a 2004. évre szóló tárgyalásokat. S mint Illéssy hangsúlyozta: a harmadik negyedéves számok is azt jelzik, hogy jó úton halad a Pannonplast.

Bár Karsai Béla, a Karsai Holding elnök-vezérigazgatója hozzászólásában rámutatott: a cég idei eredménye az egyes átszervezéseket beleszámítva rosszabb lenne, mint tavaly, de a részvényesek többségét ez nem tudta megingatni, s bizalmat szavazott az új stratégiának. Az igazgatósági tagok visszahívásakor ugyanis Illéssy Jánost a megjelent részvényesek (63,5 százalékuk képviseltette magát) 94,87 százaléka támogatta. Kisebb arányban ugyan, de a megjelentek többsége Pázmándy Gyulát és Újlaki Gábort sem hívta vissza. Fehér Erzsébet és a Britton két képviselőjének (Kerék Csaba, Mészáros János) igazgatósági tagságát ezzel szemben minimális különbséggel ugyan, de nem támogatta a részvényesek többsége.

Tízperces szünet vette kezdetét, amelynek lejártát követően Illéssy János arra hívta fel a részvényesek figyelmét, hogy megvan a veszélye a legrosszabb szcenáriónak, azaz nem lesz megválasztott igazgatósága a Pannonplastnak. A vezérigazgató javasolta, hogy Fehér Erzsébetet hívják vissza az ig-be, ám ezt a felvetést a részvényesek többsége elvetette. Ugyancsak kudarcot vallott Karsai Béla kísérlete, hogy közel két év küzdelem után végre megvethesse lábát a grémiumban, hiszen mindkét jelöltjét (Várhegyi Miklós, Heimann Miklós) 75 százalék körüli arányban leszavazták a részvényesek. Hasonló sorsra jutott a Britton két delegáltja, ám esetükben már jóval kisebb szavazatkülönbségen múlott a dolog. S befutott a "nevető" harmadik, a CA Alapkezelő két jelöltje, Zoltán Csaba, a NABI és a Rába fb-tagja, illetve Molnár László, a GKI ügyvezető igazgatója. Bár ahhoz, hogy 52,85, illetve 51,71 százalékos támogatást érhessenek el, abban jelentős része volt a Karsai Holdingnak, amely mindkét szavazásnál az "igen" gombot nyomta meg.

Az egyetlen apró momentumot ezt követően az jelentette, hogy a Britton megpróbálta visszahozni az fb-be Fehér Erzsébetet, ám a részvényesek zöme itt sem látta már szívesen a korábbi elnök-vezérigazgatót.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.