Befektetésialap-botrány: a bankokat is vizsgálják
A befektetési alapokkal kapcsolatos visszaéléseket fürkészve az egyesült államokbeli tőkepiaci felügyelet, a SEC és a New York-i főügyészség kiterjeszti vizsgálódását azokra a bankokra is, amelyek finanszírozhatták a törvénytelen kereskedést - tudta meg a felügyelettől a Bloomberg. A hatóságokat az érdekli, hogy miként járultak hozzá az érintett hitelintézetek olyan ügyletek lebonyolításához, amelyek az alapok befektetőinek hoszszú távon kárt okoztak. Úgy tudni, az érintettek között van az Egyesült Államok harmadik legnagyobb hitelintézete, a Bank of America és a Kanadában harmadik helyen álló Canadian Imperial Bank of Commerce is. Jogászok ugyanakkor arra emlékeztetnek: ahhoz, hogy a hitelezőket felelősségre vonhassák az ügyben, azt kellene bizonyítani, tudtak róla, hogy pénzüket illegális kereskedelem finanszírozására használják. (VG)
Kínai pénzintézeteket vennének
A világ legnagyobb bankcsoportja, a Citigroup és az Európa második legnagyobb hitelintézetének számító Deutsche Bank egyaránt részesedést vásárolna a China Construction Bankban - értesült a Bloomberg. Ezzel szeretnék elérni, hogy részt vehessenek Kína harmadik legnagnagyobb hitelintézetének 5 milliárd dolláros tengerentúli részvénykibocsátásában. Remélik, hogy a kínai állam drasztikus növekedés előtt álló tengerentúli kibocsátásaiban is részt vehetnek. A kormány tíz éven belül 50 milliárd dollárnyi részvényt értékesítene. (VG)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.