BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Dráguló OTP, zuhanó Mol

Az európai színtéren az Intel csalódást keltő gyorsjelentése határozta meg a hangulatot. Ennek megfelelően a DAX 0,13, a CAC 40 0,2 százalékot gyengült, és az FTSE-100 is csak 0,34 százalékos emelkedésre volt képes. A nap vesztese értelemszerűen a technológiai szektor volt. Nemcsak az Infineon gyengült jelentősen, hanem a Philips is, amely egy nappal korábban még a nap nyertese volt a vártnál jobb féléves gyorsjelentése miatt. Szektorszinten a Diageo és a Nestlé vezérletével egyedül az élelmiszeripar reprezentánsai tudtak minimális gyarapodást felmutatni.

Rendkívül magas forgalom és enyhe csökkenés jellemezte tegnap a budapesti részvénypiacot. A papírokkal a nyári időszakhoz képest szokatlanul nagy - 11,3 milliárd forint - értékben kereskedtek a brókerek. A BUX a napot 0,44 százalékos csökkenés után 11 578,47 ponton zárta, míg a kis kapitalizációjú részvények indexe, a BUMIX 1,12 százalékkal, 1123,59 pontra erősödött. A nap nyertese egyértelműen az OTP volt, miután árfolyama 1,4 százalékkal, 4362 forintra emelkedett. Ráadásul a papírral 7,15 milliárd forint értékben kereskedtek, amely összeg még egy átlagos nyári kereskedési nap összforgalmát is jócskán meghaladta. Az OTP erősödése az FHB-t is magával húzta, a kisebbik bank árfolyama közel 7,1 százalékkal, 8995 forintra drágult a kereskedésben. A blue-chipek közül a Matáv minimálisan 0,5 százalékkal, 840 forintra tudott erősödni, a Mol és a Richter viszont nagyot esett. Az olajpapír 3,2 százalékkal, 8205 forintra, míg a gyógyszeripari részvény 2,1 százalékkal, 19 000 forintra gyengült. A második számú gyógyszerpapír, az Egis viszont 1 százalékkal, 8910 forintra drágulni tudott.

Amerikában a Dow Jones pozitív tartományban volt lapzártánkkor, a világ első számú félvezetőgyártójának, az Intelnek a várakozásoknál gyengébb év végi profitot kilátásba helyező gyorsjelentését ugyanis feledtették a Gamzyne és a McDonald's eredményei. Mind a gyógyszeripari vállalat, mind pedig a gyorsétteremlánc második negyedéves profitja ugyanis felülmúlta az elemzők várakozásait.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.