BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Stratégiát vált az Agrimill

Eladja malom- és takarmányipari tevékenységét az Agrimill-Agrimpex. A cég ezután raktározással és reformtáplálékok gyártásával foglalkozna.

A Budapesti Értéktőzsde B kategóriájában jegyzett Agrimill-Agrimpex Rt. felhagy a malmi tevékenységgel és a takarmánykeveréssel, s a jövőben a magasabb nyereségtartalmú raktározásra és a Ham-let termékcsaládra összpontosít majd - tudtuk meg Polgár Ferenc vezérigazgatótól. A váltást a gabonapiac szabályozatlansága indokolta, amely hoszszabb ideje rossz hatással van a cég eredményességére.

A stratégiaváltással összefüggésben az Agrimill nemrég létrehozta az Agrimill Malomipari Kft.-t és az Agrimill Takarmányipari Kft.-t, amelyek az Agrimill-Agrimpextől bérlik annak malmait és üzemeit. A malmok, keverőüzemek és a kapcsolódó készletek eladásáról az Agrimill ugyanakkor már tárgyal a Szabolcs Gabona Holding Rt.-vel, amely egyúttal az újonnan alapított cégeket is megveszi. Ellentételezésként az Agrimill a Szabolcs Gabonától tárolókapacitást kíván vásárolni.

A még a Gazdasági Versenyhivatal jóváhagyására váró ügyletek révén közel 80 ezer tonnás tárolókapacitást szerezhet az Agrimill a mai 250 ezer tonna mellé, míg dolgozóinak száma a mostani 300-ról mintegy 50-100 főre zsugorodna. A tavaly közel hatmilliárd forint forgalmú malom- és takarmányipari tevékenység értékesítésétől az Agrimill - a bevétel drasztikus esése mellett - az eredményesség javulását várja. Ebben segíthet az is, hogy a várhatóan jó gabonatermés miatt raktárkapacitásait már nagyrészt lekötötték a partnerei.

Mostantól nagyobb hangsúlyt kap a reformtáplálkozáshoz kötődő Ham-let puffasztott termékcsalád, amely 50 százalékos piaci részesedéssel bír.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.