Beragadt a piac
Szinte meg sem mozdult a hazai állampapírpiac csütörtökön: a referenciahozamok kismértékében változtak, az elmozdulások irányát tekintve pedig nem alakult ki egységes trend.
A legnagyobb elmozdulást 4 bázispontos csökkenésével a 12 hónapos hozam tudta felmutatni, amely az éven belüli lejáratok közül egyedüliként zárt keddi szintje alatt. Csökkenni tudott még a referenciagörbe hosszú vége is: itt a 10 éves 3, a 15 éves hozam pedig 1 bázisponttal maradt el egy nappal korábbi értékéhez képest.
Az éven belüli hozamok közül 4 bázispontos emelkedést produkált a féléves lejárat, a három hónapos hozam nem változott tegnap. A középfutamidők közül a hároméves volt aktívabb, itt 2 bázispontos emelkedés következett, az ötéves lejárat nem változott.
Ma öt- és tízéves kötvényeket aukciónál az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK). Az adósságkezelő 35, illetve 25 milliárd forintnyi mennyiséget kínál fel eladásra.


