BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Mérsékelt optimizmus a tőzsdén

Európában csekély mértékben mozdultak el a főbb részvényindexek. A Fed kamatemelése különösen azoknak a társaságoknak tett jót, amelyek jelentős mennyiségben exportálnak az Egyesült Államokba. Az amerikai gazdaság növekedése iránti aggodalom ugyanis ezzel valamelyest alábbhagyott. A HBOS a nap egyik legnagyobb nyertesévé lépett elő, miután a brit bank hitelezési kilátásait negatívról stabilra módosította a Standard & Poor's. A nemzetközi hitelminősítő intézet azért döntött így, mert a hitelintézet tegnap a várakozásoknál nagyobb profitot jelzett előre 2004-re. Az optimizmust az olaj nap végi drágulása fogta vissza.

Tovább javított a történelmi csúcson a Budapesti Értéktőzsde irányadó részvényindexe, bár nem száguldott úgy, mint azt kedden tette, és a befektetők aktivitása is jóval alacsonyabb volt. A BUX 0,36 százalékkal, 14 525,24 pontra erősödött, 11,6 milliárd forintos részvénypiaci forgalom mellett. A vezető papírok - a Mol kivételével - drágultak. Az olajipari részvény értéke 0,8 százalékkal, 12 350 forintra csúszott vissza, a piac ezzel vélhetően már beárazta a keddi hírt, miszerint a társaságnak jövőre a piaci várakozásoknál 30 milliárd forinttal többet kell befizetnie a költségvetésbe. Az OTP továbbra is lassan, de biztosan kúszik felfelé. A bankpapír értéke a 0,7 százalékos napi emelkedést követően már 5550 forint volt záráskor, ráadásul a papírokkal ismét jelentős, ezúttal 4,1 milliárd forintos forgalmat bonyolítottak. A Matáv szintén folytatta erősödését, a távközlési papír tegnap 1,5 százalékkal, 868 forintra drágult. A gyógyszergyártók szintén pluszban zárták a napot: a Richter 0,4 százalékkal, 21 790 forintra, az Egis pedig 0,5 százalékkal, 10 900 forintra értékelődött fel. A kis- és közepes kapitalizációjú részvények indexe, a BUMIX 1281,43 záróára 0,18 százalékos erősödést jelent.

Amerikai színtéren az indexek enyhe gyengülést mutattak lapzártánkkor, holott a Fed kamatemelése nagyobb optimizmusra adhatott volna okot. A mutatókat a dráguló olaj vetette vissza, az energiaügyi hivatal bejelentése szerint ugyanis az Egyesült Államokban csökkent a fűtőolajkészlet a múlt héten.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.