BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Profitot vár a Zalakerámia

A Zalakerámia tízszázalékos bevételnövekedéssel és közel egymilliárdos üzemi nyereséggel számol 2005-ben, holott tavaly még veszteséges volt a működés. A kisrészvényesek kiszorítása nem aktuális a hivatalos álláspont szerint.

Az összes napirendi pontot elfogadták a Zalakerámia Rt. tegnap megtartott éves rendes közgyűlésén. Így a társaság a tavalyi évet - nem konszolidált adatok szerint - 14,7 milliárd forintos mérlegfőösszeggel, 10,5 milliárdos saját tőkével, valamint 2,3 milliárdos veszteséggel zárta. A saját tőke mintegy 2,4 milliárd forinttal történő csökkenése egyben azt is jelenti, hogy az részvényenként 1900 forint környékére süllyedt, vagyis ez az érték lenne a nyilvános vételi ajánlat alsó határa egy esetleges kiszorítás esetén. Márton Péter, a Zalakerámia Rt. elnök-vezérigazgatója azonban nyomatékosította, egyelőre nem téma a kiszorítás. Mint ismeretes, az építőipari cég fő tulajdonosa, a Lasselsberger Ceramics Kft. tavaly szeptember végén 89,7 százalékosra növelte tulajdonrészét, így kézzelfogható közelségbe került a 90 százalék feletti részesedés megszerzéséhez, amely után már nyilvános vételi ajánlatot kell tennie a kisrészvényeseknek. (Ha a Lasselsberger a kiszorítás mellett döntene, akkor a nyilvános vételi árfolyamot az elmúlt 180 nap forgalommal súlyozott tőzsdei átlagára határozná meg.)

Ami a társaság idei terveit illeti, a Zalakerámia Rt. árbevétele várhatóan tíz százalékkal növekszik az idén, vagyis a tavalyi 8,1 milliárd forint után kilencmilliárdra - nyilatkozta lapunknak Márton Péter. Az elnök-vezérigazgató úgy látja, hogy a cég üzemi szinten nyereségessé válhat, és a tavalyi 255 milliárd forintos negatívum után 2005-ben már kilencszázmillió forint lehet az eredmény.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.