BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Tőzsde

Világrekorder volt egy ideig még tegnap is a BUX – a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe erősödött leginkább a világ tőzsdemutatói közül tegnap délelőtt és múlt pénteken egész nap. A tegnapi zárásra sajnos már kifutotta magát a mutató, amelyet jelentősen meghatároz a Mol árfolyam-alakulása. A teljes tegnapi napról 0,5 százaléknyi erősödést könyvelhet el a statisztika, 21 789 pontos záróár társaságában.

A BUX pénteken 2,3 százalékkal, 21 682,36 pontra erősödött. Az olajrészvény, amely a BUX-kosár mintegy negyedét adja, akkor 4,9 százalékkal, 21 480 forintra drágult. A Molt pénteken az ING csoport vételre ajánlotta, ez azon spekulációkon alapult, miszerint az EU engedélyezi a német E.On-részesedés szerzését a Mol gázüzletágában.

A Mol drágulását tegnap délelőtt az a bejelentés idézte elő, miszerint a cég megháromszorozza olaj- és gáztermelését. Napközben a Mol erősödése jóval meghaladta a három százalékot, ám zárásra a délutáni profitkivét miatt zárásra 0,4 százalékkal, 21 400 forintra gyengült. A pesti börzeindex az év elejétől eddig 50 százalékot erősödött.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.