Ideges hangulat uralkodhat a tőzsdén
A nemzetközi piacok ideges hangulata átterjedhet a BÉT-re is ezért az MTI által megkérdezett üzletkötők nem tartják kizártnak a részvényárfolyamok gyengülését pénteken.
Juhász Richárd, a Concorde Értékpapír Rt. elemzője úgy vélte: izgalmasan alakulhat a kereskedés a BÉT-en a hét utolsó napján. A nemzetközi piacok hangulata nem túl kedvező, jelentősen estek az árfolyamok az orosz és a brazil tőzsdén is. Az ideges hangulat átterjedhet a BÉT-re is, ami eladási hullámot is elindíthat - mondta. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy a pénteki eseményeket nagyban befolyásolhatja az elmúlt napokban nagy forgalmat bonyolító Mol papírok megítélése is.
Nyári Zsolt, a KBC Securities üzletkötője az OTP és a Magyar Telekom papírjainak gyengülését prognosztizálta. Véleménye szerint a Mol stagnálhat.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 232,15 pontos csökkenéssel, 25.713,83 ponton nyitott pénteken. Az előző napi záróértékhez képest ez 0,89 százalékos gyengülés.


