A legérdekesebb az elvileg egész jó üzletet kötő (hiszen nem vásárló, inkább csak jó áron "letétkezelő") és ma eredményvárakozást emelő(!), eddig egyik legerősebb régiós vállalat, a CEZ árának pénteki alakulása, ugyanis közel 3 százalékos zuhanást még a legzordabb globális hangulat sem tudott összehozni, ehhez 7 százaléknyi Mol-ra volt szükség.
Elemzők az ügyletről: gyanús a "hátsó" szándék. A Merrill Lynch megérti a CEZ-Mol közös vállalat logikáját erőműépítés szándékkal, azonban a részvény megőrzési rész megkérdőjelezi az üzlet mögött húzódó valós motivációkat". "Az ügylet inkább arra irányul, hogy távol tartsa a Mol-t az OMV kezeitől, mint, hogy részvényesi értéket teremtsen". Megerősítik semleges minősítésüket a Mol azon szándéka fényében, hogy a részvényesek érdekeivel szemben függetlenek maradjanak.
A Citigroup szerint is az OMV távoltartása az ügylet igazi célja, amelyet az OMV árának mai emelkedése is igazol. A Dresdner Kleinwort a CEZ szempontjából értékeli a pénteki napot, de azt azért ők is megjegyezték, hogy "első ránézésre nemigen látszik, hogy miért kéne a CEZ-nek 7 százalékos részesedést vásárolnia a Mol-ban" a közös vállalat céljából.
A KBC elemzője az ügyletben a Mol jövő tavaszi sajátrészvény bevonása esélyeinek növekedését látja. Szerinte az ügylet a Mol részvényeket 26 060-26 610 forint közt látja, ami azért a jelenlegi piaci árnál magasabb. Határozottan hiszik, hogy az OMV felvásárlási potenciált már teljesen kiárazta a piac a Mol részvényekből.