A PKO problémája éppen az, hogy a hitelkihelyezési lehetőségei sokkal gyorsabban nőnek, mint a betétállománya, ez pedig nem pusztán azt jelenti számára, hogy a hitelállomány növekedését egyre nagyobb arányban külső - azaz mostanában bizonytalan és dráguló - forrásokból kell finanszíroznia, hanem azt is, hogy tőkemegfelelési mutatóik fenntartása érdekében plusz tőkét kell bevonniuk, ahogy erről már korábban is írtunk. A bank első emberének ma megjelent nyilatkozata szerint a tőkeemelés mértékének el kell érnie a 2-3 milliárd zlotys nagyságrendet.
Emellett természetesen a bank megpróbálja finanszírozási igényeit a lehető legnagyobb mértékben a nála elhelyezett betétekből fedezni, ennek érdekében pedig "akciós" kamatozású betéteket kínál az ügyfeleknek. A Citi aggodalma éppen az, hogy ezzel a lépéssel egy olyan súlyú szereplő, mint a PKO árversenyt generál a piacon, ez pedig hosszabb távon a bank számára veszélyes mértékben csökkentheti a marginokat.
A Concorde viszont megjegyzi, hogy a Citi nem egészen semleges szereplőként nézi a lengyel bankpiacot. Az amerikai bank első embere, Vikram Pandit ma éppen Varsóban tartózkodik, és a Citi lengyel leánybankjának, a Handlowy-nak a munkatársai előtt arról beszélt, hogy a Citi-nek nem áll szándékában eladni a lengyel bankot, ellenkezőleg, nagyon fontos stratégiai szerepet szánnak lengyelországi érdekeltségeiknek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.