BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Nagyobb az amerikai külker deficit a vártnál

Az Egyesült Államokban a külkereskedelmi mérleg deficitje kicsit rosszabb lett a vártnál, a piac 59,9 milliárd dolláros deficitre számított, a tényadat pedig 60,9 milliárd lett áprilisban.

A márciusi szaldót lefelé korrigálták, eszerint az elmúlt hónapban 56,5 milliárd dollárra rúgott a deficit. Az export áprilisban 3,3 százalékkal nőtt a márciusi 1,9 százalékos visszaesést követően, az import pedig 4,5 százalékkal a márciusi 3,3 százalékos csökkenés után.
 
Kanadával szemben 2006 januárja óta nem volt ilyen magas a külkereskedelmi hiány (-7,61 milliárd dollár), de Mexikóval, Japánnal, Kínával és az EU-val szemben is nőtt a deficit. Az OPEC tagállamokkal szemben ugyancsak emelkedett a hiány, s a nyersolaj importára 7,7 százalékkal nőtt, a 96,81 dolláros hordónkénti ár rekordnak számít.
 
Az amerikai dollár nem reagált jelentősebben a hírre, az EUR/USD jegyzés 1,5530 körül mozog.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.