Európa indexei követték az ázsiai zuhanást
A FTSE száz vezető brit vállalatot egybefoglaló indexe 70.43 pontot, a német DAX 101.08 pontot, a francia CAC-40 67.87 pontot veszített eddig a mai napon – tudósít az AP. Korábban a Nikkei 225 pontot, a Hang Seng 703.73 pontot esett.
"A teljes piaci az Egyesült Államokból folyamatosan érkező rossz hírekre figyel" – jelentette ki Sebastien Barbe, a Calyon elemzője. Az elemzők szerint a recesszió hosszabb ideig tart majd és jelentősebb áldozatokat követel majd, mint hitték. A legutóbbi negatív hír az elektronikai termékeket forgalmazó üzletlánc, a Circuit City Stores csődvédelmi kérelme volt.
Nem javított a helyzeten az autógyártó óriások; a Chrysler, a GM és a Ford tanácskozás a kormányzattal, ami a vállalatok kétes jövőjét vetíti előre. A félelmek már a Dow Jones hétfői napját is beárnyékolták, a tőzsde 73.24 pontos veszteséggel zárt.


