BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Már 64 amerikai bank ment csődbe az idén

A héten újabb hét amerikai pénzintézet jutott csődbe a gazdasági válság és a csökkenő ingatlanárak következtében.

Ezzel az idén csődbe jutott amerikai bankok száma 64-re nőtt.

A szakértők szerint a jövő héten minden bizonnyal tovább nő a válság miatt elbukott bankok száma azzal, hogy Texas állam második legnagyobb, tőzsdén jegyzett bankja, a 16 milliárd dollár eszközértékkel rendelkező, 150 fiókot üzemeltető Guaranty Financial is lehúzza a rolót.

A héten jutott csődbe a kicsinek számító New York állambeli Waterford Village bank, illetve a Security Bank Corp-hoz tartózó hat Georgia állambeli bank. Ez utóbbiaknak az együttes eszközértéke közel 2,8 milliárd dollár volt és 2,4 milliárd dollár betétet kezeltek.

 A jelen pénzügyi válságban az eddigi legnagyobb amerikai bankcsőd a Washington Mutual nevéhez fűződik. A több mint 300 milliárd dolláros mérlegfőösszegű takarékbank 2008-ban omlott össze.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.