Emelkedés a tőzsdén – A délelőtt nyertese a Richter
A piac már a kereskedés első perceiben elérte a közel 1,5 százalékos emelkedést, a délelőtti órákban csak tartotta az index a reggel megszerzett aktívumot.
A vezető részvények mindegyike drágult a nap eddigi részében a pesti parketten, a délelőtt nyertese pedig a Richter gyógyszergyártó volt: papírjai 2,42 százalékkal, 42 300 forintra erősödtek.
A parkett legnagyobb forgalmú részvénye a délelőtt folyamán az OTP volt. A bankpapírok 3,5 milliárd forintos forgalom mellett 1,97 százalékkal 5741 forintra drágultak.
Jól teljesítettek a Mol papírjai is. Az olajrészvények 1,16 százalékos emelkedés után 16 490 forinton álltak dél előtt pár perccel.
A további vezető részvények is emelkedtek a pesti parketten. Az Egis papírjai 0,31 százalékos drágulás után 19 260 forinton, a Magyar Telekom részvényei pedig 0,39 százalékos erősödés után 759 forinton álltak dél előtt pár perccel.


