BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Jó erőben ébredt a forint

Minimálisan gyengült a forint, de az eurót még mindig 270 forint alatt jegyezték pénteken kora reggel a londoni bankközi devizapiacon.

Röviddel 7 óra előtt az euró 269,98 forintra erősödött a csütörtök késő esti 269,77 forintról (+0,08 százalék). A dollár 178,72 forintra csökkent a csütörtök esti 179,17 forintról (-0,25 százalék).

Néhány perccel később azonban erősödni kezdett a magyar deviza: az eurót fél nyolckor 269,55 forintért adták.

Az aktuális piaci adatok megtekintéséhez kattintson ide!

A svájci frankot ugyanekkor 178,92, a japán jent 2,0306 forintért jegyezték a bankközi devizapiacon.

Az euró 0,04 százalékkal 25,8200 cseh koronára erősödött, és 0,18 százalékkal 4,0978 zlotyra emelkedett pénteken kora reggel.

A szakértők azzal számolnak, hogy erősödhet a forint, ha pénteken emelkednek a világ vezető tőzsdemutatói. Ellenkező esetben gyengülni fog, de továbbra is 270 forint/euró közelében marad.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.