BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Pénzt pumpál az MKB-ba a Bawag

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Az osztrák bank vezérigazgatójának közlése szerint a bank is részt vesz a magyar leány tőkeemelésében.

A Cerberus Capital Management irányítása alatt álló Bawag a mai közlés szerint maximum 20 millió euróval vesz részt a magyar MKB tőkeemelésében – erről a Bawag vezérigazgatója, Byron Haynes beszélt újságíróknak ma Bécsben a Bloomberg jelentése szerint.

Az osztrák bank az MKB 10 százalékát birtokolja, és a július végén megjelenő hírek szerint szándékában áll értékesíteni a pénzintézetben szerzett tulajdonrészét. A Bawag két hónappal ezelőtt állapodott meg az EU-val az MKB részesedés értékesítéséről, azért az 550 millió eurós tőkeinjekcióért, amellyel az osztrák segített ki a bankot. Az MKB fennmaradó 90 százalékát a BayernLB tartja kézben korábban felmerültek olyan hírek, hogy fontolóra veszik az MKB eladását.

Megkerestük az ügyben az MKB-t, a pénzintézet sajtóosztálya úgy tájékoztatott: nincs felhatalmazásuk a hír kommentálására.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.