BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Magántitkokba is belenézne a Kehi

A magánnyugdíjpénztárakra is kiterjesztené a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) hatáskörét az a törvényjavaslat, amelyet tegnap nyújtott be Selmeczi Gabriella.

Az indoklás szerint a kasszák visszamenőleges átvilágítására a nyugdíjasok vagyonának és az eddigi pénztári befizetések védelmének érdekében van szükség. A Kehi azonban nemcsak az intézményeket ellenőrizhetné, hanem üzleti, bank- és értékpapírtitkokhoz is hozzáférhetne a jövőben immár akkor is, ha nem közpénzek felhasználását vizsgálja: magyarán szabadon betekinthet majd az ügyfelek magánszámláiba. Az ügyfélszámlák vizsgálatára a törvényjavaslat benyújtója szerint azért van szükség, mert enélkül nem lenne eredményes a vagyonátadás ellenőrzése.

A pénztárak működését és befektetéseit egyébként eddig is rendszeresen ellenőrizte a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF), jelenleg is több pénztárnak hetente kell beszámolnia a hatóságnak a tartalékairól. A felügyeletről szóló törvényt szintén módosítaná Selmeczi, hogy a PSZÁF ne tagadhassa meg adatok átadását a Kehi számára. A pénztárak egyébként korábban úgy nyilatkoztak: állnak elébe minden átvilágításnak, az utolsó fillérig el tudnak számolni az ügyfelek pénzével.

A cikk teljes terjedelemben itt olvasható: A Kehi mindent látni akar: magánszámlákat is, banki titkainkat is

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.