BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Feszültséget hozhatnak a piacra az IMF-tárgyalási hírek

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Az elemzők stagnálást várnak csütörtökön a Budapesti Értéktőzsdén, mert bár az Európai Központi Bank (EKB) kamatdöntése kapcsán kedvezőek a várakozások, az IMF követelései okozhatnak feszültséget a magyar piacon.

Králik István, a KBC üzletkötője felemás napra számít a magyar piacon, mert bár a nemzetközi hangulat kedvezőnek mondható, az IMF/EU tárgyalásokkal kapcsolatos hírek feszültségforrást jelenthetnek a piacon. A szakértő kifejtette, hogy lapértesülések szerint a kormánypárti képviselők megismerték az IMF követeléseit, és ezek között több vitapont is lehet. Kifejtette, ez, ha nem is feltétlenül csütörtökön, hanem majd ahogyan a kormány ezekkel kapcsolatban nyilatkozik, feszültségforrás lehet a piacon, és okozhat kisebb forintgyengülést vagy részvényesést.

 Králik István hozzáfűzte: a nemzetközi piacok Mario Draghi, az Európai Központi Bank elnökének beszédét várják, amellyel kapcsolatban optimisták a várakozások. A KBC üzletkötője a budapesti parketten összességében nem vár további emelkedést, inkább stagnálást vagy csökkenést valószínűsít.

A CIB Bank reggeli elemzésében kifejti: a nap fő eseménye az EKB kamatmeghatározó ülése lesz. Az ülés után elhangzottak alapvetően meghatározhatják a következő napok hangulatát, de az amerikai munkaerő-piaci adatok is a figyelem középpontjában lesznek - olvasható az elemzésben.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 82,32 pontos, 0,46 százalékos emelkedéssel, 17.839,19 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 8,2 milliárd forint volt, a vezető részvények árfolyama - az olajpapír kivételével - emelkedett az előző napi záráshoz képest.

A Mol 60 forinttal, 0,36 százalékkal 16.490 forintra csökkent, 1,1 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 51 forinttal, 1,38 százalékkal 3.750 forintra erősödött, forgalmuk 5,5 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,47 százalékkal 428 forintra nőtt, forgalma 258,6 millió forint volt. A Richter papírok árfolyama 110 forinttal, 0,28 százalékkal 39.800 forintra emelkedett, a részvények forgalma 1,1 milliárd forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 44,1 millió forintos forgalom mellett 245 forinttal, 1,48 százalékkal 16.800 forintra emelkedett. A BUMIX 1.045,79 ponton zárt szerdán, ez 9,66 pontos, 0,93 százalékos növekedés a keddi záráshoz viszonyítva.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.