BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Nem esett ki a Magyar Telekom az MSCI indexből

Tegnap is sikerült esnünk, persze nem nagyot, de napközben csúnyábban is nézett ki az index. Éppen csak a 200 napos mozgóátlag alatt vagyunk ezzel az akcióval, ma pedig borongós, savanykás nemzetközi hangulatra ébredtünk. Az USA tegnapi csökkenése után rossz hírek jöttek a zárást követően. Az elsősorban ruházati termékeket árusító Macy’s a gyengülő keresletre hivatkozva csökkenttette profitkilátásait, amelyet 4,5 százalékos büntivel honoráltak a piaci szereplők a zárás utáni kereskedésben. A Cisco is megkapta a magáét (mínusz 9,5 százalék) a bejelentett 4.000 fős leépítésre, írják az Erste elemzői.

Ráadásul a javuló európai kilátások után a befektetők aggódnak a Fed mennyiségi programjának kivezetése miatt is. Így a Dow a 30 napos mozgóátlag alatt zárt, ami nem jó jel. A korrekció zajlik tovább. A DAX egy pici lokális csúcsnál van, és elvileg viselkedhetne továbbra is jól, de az egyre borúsabbá váló amerikai hangulatban kétségessé vált a nem túl nagy távolságban levő csúcs megtámadása. Így elbizonytalanodtunk a folytatás tekintetében, sőt inkább csökkenést várunk most már. A korrektség kedvéért meg kell említenünk, hogy a DAX augusztus eleje óta korrekcióban van bizonyos technikai értelemben, és ez bizony még egy darabig eltarthat.

Tegnap este publikálta az MSCI az indexek változásait, s a vártnak megfelelőn Magyarország kapcsán nem történt ki- vagy bekerülés. Így ez a Richterre enyhén negatív lehet az elmúlt napok ezzel kapcsolatos spekulációi alapján, míg a Magyar Telekommal kapcsolatban enyhén pozitív.

Az OTP eredményt publikált, amely főbb számaiban jobb lett a várakozásoknál, de az üzleti teljesítmény nem mutatta a várt javulást. Ennek ellenére egy enyhe pozitív hatást várunk a részvényárfolyamra. Technikailag felkészült az index az emelkedésre, de ez már tegnap is igaz volt, és a budapesti börze elmulasztotta a lehetőséget. Mindezt összevetve azt gondoljuk, hogy ma valamiféle oldalazás alakulhat ki a magyar tőzsdén.

USA:

- A Dow 0,7 százalékot, a Nasdaq 0,4 százalékot, az S&P 500 pedig 0,5 százalékot esett.
- A Dow index több mint 100 pontot esett, amire június óta nem volt példa.
- Ma több fontos adat is érkezik a tengerentúlról. 14.30-kor munkaerő-piaci adatokat és a New-York-i feldolgozóipari index alakulását, 16.00-kor pedig a NAHB házárindexet publikálják.
- Piacnyitást megelőzően publikálja negyedéves eredményét a Wall-Mart, a piacok zárását követően pedig a Dell és az Applied Materials.
- James Bullard, a Fed St. Louis-i elnöke tartott tegnap beszédet, a Fed eszközvásárlási programjával kapcsolatban csak annyit mondott, hogy egyelőre még nem áll rendelkezésre elég adat arról, hogy a QE3 csökkentéséről döntsenek.
- A negyedéves MSCI index felülvizsgálat globális szinten sem hozott sok változást, de például a Teslának sikerült szintet lépnie és a kis kapitalizációjú vállalatokat tömörítő indexből átkerült a standard indexbe.

Európa:

- A DAX 0,3 százalékot, a CAC 40 0,5 százalékot emelkedett, miközben a FTSE 100 0,4 százalékot csökkent.
- Európában nem jelenik meg ma fontosabb makrogazdasági adat.
- Ma zárva tart a lengyel és az osztrák tőzsde is.

Olaj, arany:

- 107 dollár fölé emelkedett az amerikai WTI nyersolaj ára elsősorban az egyiptomi zavargások hírére. Bár Egyiptom önmagában nem jelentős termelő, befolyása jelentős az arab világra, így félő, hogy a zavargások kiterjednek más közel-keleti országra is.
- Az arany is 1.340 dollárra emelkedett, egyelőre nem tűnik valószínűnek, hogy a Fed beszünteti eszközvásárlási programját, míg a fizikai kereslet Kínában tovább nőhet a következő évek során.

Devizák:

- Az EUR/USD árfolyam a 20 napos mozgóátlagig csökkent, azonban úgy tűnik, hogy ez megállította a dollár korrekcióját. A tegnapi nap folyamán az árfolyam szorosan a 20 napos mozgóátlaghoz tapadt, ahonnan ma reggel emelkedésnek indult, és 1,325-ről 1,3291-re emelkedett.
- Újabb emelkedő nap az EUR/HUF devizapárban: a tegnapi kereskedés során a forint 297,89-ről 299,05-re emelkedett, és ma reggel is lényegében a tegnapi záróár körül alakul az árfolyam jegyzése. A technikai kép összességében továbbra is változatlan, az árfolyam június óta a 290 és 300 közötti széles sávban oldalaz.

Távol-Kelet:

- A Hang Seng és a Shanghai index is oldalazott a mai kereskedés során, előbbi 0,1 százalékot emelkedett, míg utóbbi értéke ugyanennyivel csökkent a ma reggeli kereskedés során.
- A Nikkei-t magával rántotta az amerikai esés, az index értéke 2 százalékot csökkent, miközben a jen közel fél százalékot erősödött a dollárral szemben. Elsősorban az exportorientált vállalatok, például a Mitsubishi vagy a Panasonic árfolyama csökkent.

Határidős piacok: A határidős indexek többsége a negatív tartományban volt ma reggel.

Vállalati hírek

- Az OTP az általunk vártnál 19 százalékkal, míg a piaci konszenzusnál 31 százalékkal jobb adózott eredményt ért el a II. negyedévben. Ennek elsődleges oka a megugró díj és jutalékbevétel, ami kompenzálta a magasabb adóterheket. A vártnál magasabb lett a nem kamatjellegű bevétel is, elsősorban a devizapozíciókon elért nyereség és a magasabb céltartalékolás miatt. Az nem teljesítő hitelek aránya 20,8 százalék, míg a fedezettség 78,6 százalék volt. A nettó kamatbevételek alakulása megfelelt a vártnak. A betét-, és a hitelállomány nagyjából azonos mértékben csökkent. A céltartalékolás negyedéves összehasonlításban 9 százalékkal nőtt, ami elsősorban a külföldi (orosz, ukrán és bolgár) leányoknak tudható be.

- Várhatóan ma piaczárást követően teszi közzé II. negyedéves eredményét az ANY Biztonsági Nyomda, az FHB és a PannErgy is.

- OTP, FHB: A tegnapi kormányülést követően nem tudtunk meg újabb részleteket a devizahiteles mentőcsomaggal kapcsolatban. A bankszövetség augusztus 23-ig tesz javaslatot, így akkor tudhatunk meg majd többet.

- Tegnap este tették közzé az MSCI indexek legújabb összetételét. Ahogy vártuk is, a Magyar Telekom egyelőre még tagja maradt a magyar standard indexnek, és a Richter nem került be. Arra számítunk, hogy a következő novemberi felülvizsgálatkor a Richter visszakerülhet az indexbe, a Magyar Telekom pedig átkerül a standard indexből a small cap indexbe.

- Hernádi Zsolt egy horvát lapnak azt nyilatkozta, hogy ha a két ország hatóságai abban állapodnak meg, akkor kész Zágrábba utazni. A MOL vezér tagadta az ellene felhozott vádakat. Árfolyamhatásra nem számítunk.

- A Barclays alulsúlyozás ajánlással és 9 eurós célárral megkezdte az ArcelorMittal követését.

- A Siemens megrendelést kapott az Arab Emirátusoktól, hogy egy 950.000 tonnás hengerművet építsen fel az ország speciális ipari zónájában. A hengermű jövőre készülhet el, a megrendelés értéke nem haladja meg a 100 millió eurót. A beruházás egyébként nem új, elindítása még 2006-ra datálódik, de 2008-ban a válság kirobbanása miatt felfüggesztették. 2006-ban még csak eszközszállításra és projekt menedzselésére terjedt ki a Siemens szerződése, most már a gépek felszerelése is része a megrendelésnek. A hír pozitív, de jelentős árfolyamhatást nem várunk tőle.

- A Telefonica lett a preferált távközlési szolgáltató az úgynevezett „okos mérők” terén dél- és közép Angliában. A 15 évre szóló szerződés értéke 1,5 milliárd font, ami éves szintre lebontva nem túl jelentős tétel, de a hír mindenképpen pozitív.

- Négy nemzetközi pénzügyi intézmény, köztük az Unicredit hongkongi leányvállalata is megkapta a jóváhagyást ahhoz, hogy beléphessen a kínai bankközi kötvénypiacra. A hír pozitív, de árfolyamhatásra nem számítunk.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.