BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Visszatérhet a Graboplast a tőzsdére

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Visszatérhet a Graboplast a Budapesti Értéktőzsdére, mivel azt fontolgatja, hogy a Tatabányán megvalósuló 6 milliárd 285 millió forintos beruházásához szükséges pénz egy részét tőzsdén keresztül teremti elő

Jancsó Péter, a győri székhelyű, padlóburkolatokat gyártó Graboplast elnök-vezérigazgatója csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón elmondta: jó esélyt lát arra, hogy a cég újra nyilvános részvénytársasággá alakul és megjelenik a BÉT-en.

A tatabányai beruházáshoz 1,6 milliárd forint vissza nem térítendő uniós támogatást nyert a társaság, a hiányzó rész előteremtésére külföldi befektetési, valamint magyar befektetési- és kockázati tőkealappal is tárgyal.

Jancsó Péter elmondta: bármelyik lehetőséget is választják, a tőkebevonás 2-3 milliárd forintot tesz majd ki, így ehhez még hosszúlejáratú hitel is társul.

A tatabányai beruházás jövő szeptemberre készül el, a gyárban két új terméket állítanak elő. Az LVT padló fő felhasználási területei a közösségi létesítmények. E terméknek a piaca ötször-tízszer olyan gyorsan bővül, mint a hagyományos PVC burkolatoké.

A másik új terméket, a homogén padlót leginkább kórházakban használják.
Schmidt Csaba, Tatabánya polgármestere azt emelte ki a tájékoztatón, hogy az Új Széchenyi terv keretében elnyert támogatást megelőző tárgyalásokat közösen folytatták, és üdvözölte, hogy a városban legalább 50 új munkahely létesül a beruházás révén.

A Graboplast a múlt évet 16,9 milliárd forintos árbevétellel zárta, ebből 15,5 milliárd volt a 80 országból származott export bevétel. Az üzemi eredménye 1,23 milliárd, míg az adózott eredménye 650 millió forintot tett ki. Alkalmazottainak a száma 550.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.