Egyszer fent, egyszer lent
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA nap nyertese: Tyson Foods
Csaknem 3 százalékot emelkedett a Tyson Foods árfolyama azt követően, hogy a társaság közzétette negyedéves eredményeit. Az élelmiszer-ipari cég bevételei 4 százalékkal nőttek a szeptember végén zárult negyedévben. Nettó eredménye 258 millió dollárra rúgott, ami közel a duplája az előző év azonos időszakában elért profitnak. Az egyszeri tételek hatásaitól tisztított, egy részvényre jutó eredmény azonban csalódást okozott: 83 cent volt, miközben az elemzői konszenzus alapján 88 centet vártak a piacok. A befektetők mégis kedvezően fogadták a negyedéves eredményeket, ami azzal magyarázható, hogy a 2016-os pénzügyi évre az elemzői várakozásoknál magasabb prognózisokat fogalmazott meg a menedzsment: 41 milliárd dolláros bevételre számít a Tyson Foods vezetősége, miközben a konszenzus alapján 40,4 milliárd dollárt várhatunk.
A nap vesztese: RWE
A német áramszolgáltató cég pénzügyi igazgatója hétfőn arról beszélt, hogy a vállalat nehezen talál forrást növekedési lehetőségeinek finanszírozásához. Peter Terium a Frankfurter Allgemeine Zeitungnak adott interjújában hangsúlyozta, egy amerikai befektető, aki egy dollárt invesztál a részvényekbe, nem tudja pontosan, hogy ez most a növekedés finanszírozására megy el, vagy a szabályozási környezet változása miatt esetleg teljesen más területen használja fel a vállalat. Az RWE közölte továbbá, hogy ha nem tudja ismét nyereségessé tenni brit leánycégét, az Npowert, megfontolja a cég eladását. A várakozások szerint 2017-ben lehet ismét nyereséges a leányvállalat, amelynek idei vesztesége 50 millió euró körül alakulhat. Az RWE részvényei hétfőn 5 százalékos mínuszban is jártak, ezzel a leggyengébben teljesítők voltak a DAX indexet alkotó vállalatok között.


