Ismét díjazta a tőzsde az év legjobbjait
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA tőkepiac legjobb idei teljesítményeit díjazta a BÉT: a Tőzsdei Legek díjátadón 11 elismerést adtak át, többségét objektív mutatók alapján. Az év legnagyobb forgalmú tőzsdei kereskedőcége az azonnali piacon a Concorde Értékpapír Zrt., a származtatott piacon a Raiffeisen Bank, az árupiacon pedig az IKR-Bróker Tőzsdeügynöki Kft. lett.
Az év üzletkötője a részvénypiacon Simon István, a Concorde Értékpapír brókere, a legnagyobb forgalmú tőzsdei kibocsátó címét pedig az OTP Bank nyerte el, miután az év első 11 hónapjában 1111 milliárd forint értékben kereskedtek a bankpapírral. Az év új értékpapír-kibocsátója az MFB. Az év adatszolgáltatója címet a Bloomberg nyerte el, a befektetési szolgáltatóét pedig az Equilor. Az év elemző műhelye címet a Concorde Értékpapírnak ítélte oda a zsűri, a médiadíjjal pedig Korányi G. Tamást, a Napi.hu főszerkesztőjét és Brückner Gergelyt, a Figyelő rovatvezetőjét ismerték el Az újonnan alapított André Kostolany-díjat Lantos Csaba, a Keler igazgatósági elnöke érdemelte ki.


