BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Megabírságot kapott a Goldman Sachs

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Még mindig bűnhődik a gazdasági-pénzügyi válság kirobbanása előtt elkövetett vétkeiért a Goldman Sachs. Az amerikai befektetési bank 5,1 milliárd dollár értékű megállapodásra jutott a kormánnyal. A pénzből 2,4 milliárd dollárt adnak vissza azoknak az ügyfeleknek, akik jóhiszeműen bevásároltak a bank által forgalmazott, mérgező jelzálogpapírokat tartalmazó eszközökből. A kompenzáció hiteltartozások és más követelések leírása mellett különféle támogatásokat is tartalmaz. A Goldmannél tudtak arról, hogy ezek az átcsomagolt eszközök elértéktelenednek, gyakorlatilag döglött befektetésnek tekinthetők, ezért 2,4 milliárdos bírságot kell fizetniük az igazságügyi minisztériumnak és 875 milliót az ügyében eljáró szakhatóságoknak – jelentette a CNN. Nyolcéves tortúra végére került pont a csütörtökön hivatalossá vált megállapodással, amely a Wall Street-i bank negyedik negyedéves profitján becslések szerint 1,5 milliárd dolláros foltot ejt, vagyis az elemzők által várt 1,9 milliárdból nem sok marad. A részvényárfolyamot nem tépázta meg a bejelentés, csupán 0,4 százalékot gyengült, mivel jó ideje tudható volt, hogy a bank készül a megegyezésre. Lloyd Blankfein, a Goldman Sachs vezére elégedetten szólt arról, hogy a múlt terhes örökségét végre maguk mögött tudhatják, és a jövőre fókuszálhatnak.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.