Kivárás jellemezte a szerdai kereskedést a világ tőzsdéin a Fed esti kamatdöntését megelőzően. Az ázsiai részvénypiacok jellemzően estek hajnalban, annak ellenére, hogy egyrészt a kínai miniszterelnök, Li Ko-csiang szerint a kínai gazdaság jelentős lassulásától nem kell tartani, másrészt a japán jegybankelnök, Haruhiko Kuroda szerint van még tere további jegybanki lazításnak, akár –0,5 százalékig is csökkenthetik az irányadó kamatrátát.
Az európai tőzsdéket az iránykeresés jellemezte, akárcsak a vezető amerikai indexeket. Pedig napközben volt két makroadat is. Idén februárban havi alapon 0,2 százalékkal csökkentek a fogyasztói árak az USA-ban, ami az éves mutatót 1,4 százalékról egy százalékra húzta le. A tényleges adat jobb lett a vártnál. Csalódást okozott viszont az ipari termelési adat. Februárban havi alapon 0,5 százalékkal csökkent az ipari termelés az USA-ban, míg a Reuters elemzői 0,3 százalékos visszaesést vártak.
A BUX stagnálással zárt az átlagosnál erősebb, 17 milliárd forintos részvénypiaci forgalom mellett. A blue chipek közül a Mol 2 százalékot, a Magyar Telekom 0,9 százalékot emelkedett, az OTP viszont 0,3 százalékkal, a Richter pedig 2 százalékkal került lejjebb.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.