Hétezer felett zárt az OTP
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság Az amerikai és a nyugat-európai részvényindexek egyaránt erősödtek pénteken, késő délután. Európában a legjobb teljesítményt az energiaszektor nyújtotta, döntően annak köszönhetően, hogy a WTI típusú olaj árfolyama közel 6 százalékot erősödött. A magyar tőzsde is emelkedéssel zárta a hetet, a BUX-index értéke több mint 0,4 százalékkal került feljebb. A hazai blue chipek közül az OTP szerepelt a legjobban, a bankpapír árfolyama 1 százalékot erősödött, ezzel sikerült a lélektanilag fontos 7000 forintos szint felett, 7050 forinton zárnia. Az olaj piacán tapasztalható rali ellenére a Mol árfolyama csupán 0,3 százalékot erősödött, amivel 16 330 forinton zárt, míg a Richter árfolyama 0,1 százalékos emelkedést követően 5435 forinton fejezte be a kereskedést. A Magyar Telekom árfolyama viszont nem változott a csütörtöki záráshoz képest, vagyis 470 forinton vonult le a parkettról.
Pénteken, késő délután a 312,50-es szint közelében tartózkodott az euró–forint árfolyam, ami szerény forintgyengülést jelentett csütörtökhöz képest. A magyar deviza régóta fennálló, 310–315 közötti kereskedési sávja viszont továbbra sem volt veszélyben. A dollárral szembeni jegyzések 274 alatt maradtak, míg egy svájci frankért kicsivel több, mint 287 forintot kértek a bankközi devizapiacon.


