BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

New York lett London után a világ pénzügyi fővárosa

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Látszik a Brexit hatása, New York már megelőzte Londont a világ pénzügyi központjainak listáján.

A legújabb globális befektetői felmérés szerint a piaci szereplők immár New Yorkot tartják a világ első számú pénzügyi szolgáltatási központjának, a listát hosszú évekig vezető London a második helyre került. Jelentősen javult ugyanakkor Budapest pénzügyi központként betöltött szerepének befektetői értékelése.

Az egyik legnagyobb londoni pénzügyi tanácsadó csoport, a Z/Yen Group ranglistája (Global Financial Centres Index, GFCI), amely 137 kritériumot és 2453 befektetői értékelést súlyozó mérési módszertannal készült, 110 várost és térséget vizsgált.

Fotó: AFP

A cég új globális rangsorában az első két helyen álló New Yorkot és Londont Hongkong, Szingapúr és Sanghaj követi a felső ötös mezőnyben. Az első tízben szerepel még Tokió, Sydney, Peking, Zürich és Frankfurt.

Budapest 18 helyet javítva a 71. helyre került.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.