BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Új CIG-papírok a tőzsdén

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

A hét végéig elindulhat a kereskedés a CIG Pannónia Életbiztosító újonnan kibocsátott törzsrészvényeivel a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT). A biztosító közgyűlése még január 30-án döntött a tőkeemelésről, ennek során a Konzum Nyrt. 8,2 milliárd forintos tőkeemelés útján 24,85 százalékos tulajdont szerzett a cégtársaságban. A tőkeemelés során kibocsátott 23,466 millió darab részvény tőzsdei bevezetését tegnap kérte a biztosító, miután a Magyar Nemzeti Bank jóváhagyta a kibocsátási tájékoztatóját. A BÉT a részvények bevezetésére vonatkozó jóváhagyó határozatot várhatóan csütörtökön teszi közzé, a kereskedés így valószínűleg pénteken kezdődhet meg az új papírokkal.

A biztosító

23,5

millió részvénye

kerülhet a parkettre

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.