BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Az Edison megerősítette korábbi ajánlását a 4iG-re

Megerősítette a 4iG részvényeire egy hete kiadott vételi ajánlatát és 1005 forintos célárát a társaság gyorsjelentésének közzétételét követően az amerikai Edison

Group. Az elemzőházat a magyar IT-cég bízta meg fizetség ellenében az értékelés elkészítésével. A kommentár kiemeli, hogy az árbevétel 78 százalékos és az EBITDA 20 százalékos emelkedése a 2018-ban elkezdődött növekedési sztori folytatódását igazolja, annak ellenére, hogy éves összevetésben az EBITDA-ráta 10 százalékról 6,7 százalékra esett. Az elemzők ezt a fejleményt a személyi jellegű ráfordítások növekedésével és a költséges szoftverfejlesztési beruházásokkal magyarázzák.

Kitérnek arra is, hogy a koronavírus-járványnak nem volt érzékelhető hatása a 4iG teljesítményére, és a menedzsment megerősítette az idei évre korábban kiadott célszámokat. Az év végéig előirányzott 49,1 milliárdos várható bevétel közel 50 százalékára, 23 milliárd forintra a cég már begyűjtötte a rendeléseket.

Az Edison kiemelte a bevételi mix változását is, amelynek eredményeként a forgalmukat több mint 100 százalékkal növelő üzemeltetési és fejlesztési üzletágak a társaság összbevételének immár a 30 százalékát hozzák, és így hosszabb távon ismét javulhat az EBITDA-ráta. Az amerikai szakértők arra is felhívták a befektetők figyelmét, hogy a 4iG nettó készpénzállománya, javarészt egyszeri hatások eredményeként, 1,7 milliárdról 200 millió forintra csökkent.

A KBC Equitas részvényelemzője, Nagy-György János is azt hangsúlyozta a 4iG gyorsjelentéséről írt kommentárjában, hogy a vállalatnál folytatódott a dinamikus növekedés. Szerinte a járvány a cég számára kedvező változásokat is hozhat. Elterjedhet a távmunka, a mesterséges intelligencia használata, és növekedhet a robotizáció, valamint az igény az informatikai biztonságra. A cégvezetés is úgy véli, hogy a következő időszakban töretlen marad az informatikai szektor fejlődése, a megváltozott piaci környezet pedig akár új akvizíciós lehetőségeket is hozhat. Nagy-György János a részvény mozgását elemezve megállapítja: az elmúlt bő két hónapban több mint a duplájára emelkedett az árfolyam, ezzel pedig a legerősebb BUX-komponens volt az IT-cég. Több fontos ellenállást is áttört az árfolyam, és egy emelkedő trendcsatorna is kialakult, de kedden ebből is felfelé tört ki. A gyorsjelentés megjelenése után viszont mintha kissé megtört volna a lendület.

Az év végére

49,1

milliárd forintos bevételt irányzott elő a menedzsment

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.