BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kövér ujjak Kínában vagy csak egy jó reklám

Állítólag véletlenül generált 5,2 millió dolláros forgalmat egy bróker a TCL Technology Groupnak.

A számláját kezelő bróker véletlenül eladott tegnap 5 millió darab TCL Technology Group részvényt a sencseni tőzsdén – jelentette be ma a kínai cég elnöke, Li Dongsheng. A részvénykereskedő állítólag félreütötte a gépben a tickert, eredetileg egy másik részvényt akart eladni.

Két órán belül 35,8 millió jüanért (5,2 millió amerikai dollár) vásárolta vissza a 35,9 millió jüanért eladott papírokat, a hasznot pedig átengedi a TCL-nek – tette hozzá Li.

Az esetről beszámoló Bloomberg hírügynökség szerint, a bróker később személyes Weibo oldalán bocsánatot is kért a részvények eladásáért, illetve kijelentette, hogy természetesen maga viseli a tranzakciók díját, és elfogadja a lehetséges jogi következményeket.

Fotó: Frank Rumpenhorst / Getty Images

Az elektronikai termékeket gyártó TCL-részvények árfolyama ma egyébként 5,6 százalékkal ugrott meg, az elmúlt 5 nap során pedig 17 százalékkal emelkedve a sencseni tőzsde legjobban teljesítő papírja volt.

A China International Capiatal Corp. részvényelemzője, Huang Leping a hét elején 43 százalékkal 10 jüanra javította a TCL célárát, miután a társaság új gyártósorokat akar vásárolni, továbbá termékeinek ára is emelkedik.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.