Kétértelmű horvát üzenet Mol-INA-ügyben
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA végső fázisban vannak a Mol és a horvát állam közötti tárgyalások az INA visszavásárlásáról – nyilatkozta Tomislav Coric horvát gazdasági miniszter a Bloomberg értesülései szerint. A tárcavezető azt ugyanakkor nem árulta el, hogy a vételárról szóló, korábbi hírek szerint meglehetősen távol álló álláspontok közeledtek-e, vagy pusztán a tárgyalások befejezése közeledik.

Coric februárban még arról beszélt, az év végéig nyélbe üthető az üzlet, május végén azonban már úgy fogalmazott, két hónapon belül eldől, hogy megvalósul-e a vásárlás. Az INA irányítói jogokat is tartalmazó, 49,2 százalékos részvénypakettjének eladásától a magyar olajtársaság sem zárkózik el, de elemzők szerint ehhez 1,5-2 milliárd dollár közötti ajánlatot várhat el, míg a horvátok ennél lényegesen kisebb összegért vennék vissza nemzeti olajcégüket.


