BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Terjed az ingatlanpiaci pánik Ázsiában

A kínai ingatlanfejlesztő Evergrande csődjétől tart a piac. És nem csak az ingatlanpapírokat szórták, de a bankrészvényeket és a biztosítókat is.

Hétfőt nagyot estek a hongkongi részvények, mert a piac egy esetleges Evergrande csődtől tart.

A héten lenne esedékes az az Evergrande kötvényeire való kamatfizetés, azonban kétséges, hogy a cég képes lesz-e törleszteni

– mondta a VG-nek Bosnyák Zsolt, az Equilor szenior elemzője.

Fotó: Imaginechina

Hozzátéve: elsősorban az ingatlanfejlesztőket érinti a negatív hangulat, kérdés, hogy a szabályozók lépnek-e valamit, hogy a többi cégre tovagyűrűző hatásokat csillapítsák. A bankoktól kezdve a biztosítókig mindent ütnek, sőt a magas hozamú dolláros kötvények is megérzik az Evergrande válságot. 

A Hang Seng index közel 4 százalékot esett ma hajnalban, mely július óta nem látott mértékű zuhanás. A Hang Seng ingatlan alindexe még ennél is többet, 6,6 százalékot esett, míg az Evergrande 19 százalékot zuhant.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.