BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Zsíros osztalékpapír lett a BNP Paribas

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A következő három évben a nyereség 60 százalékát kiosztja osztalékként a bankház.

A tavalyi év után részvényenként 3,67 euró (4,20 dollár) osztalékot javasol a BNP Paribas a közgyűlésnek, ami 50 százalékos kifizetési arányt jelent. Ám ha a francia bank által decemberben lezárt 900 millió eurós részvény-visszavásárlással korrigálunk, akkor valójában 60 százalékos a kifizetés.

A bankház azt is közölte, hogy 2022 és 2025 között 60 százalékos kifizetési arányt tervez, beleértve a legalább 50 százalékos garantált kifizetést.

Fotó: XOSE BOUZAS / AFP

A bank a tavalyi utolsó negyedévében 2,31 milliárd eurós nettó nyereséget ért el, szemben az egy évvel korábbi 1,59 milliárddal. A bevételek 10,83 milliárd euróról 11,23 milliárdra emelkedtek. A FactSet által megkérdezett elemzők 2,01 milliárdos nettó nyereséget jósoltak az év utolsó három hónapjára, s 11,40 milliárdos bevételt.

A BNP Paribas a 2022 és 2025 közötti időszakban 3,5 százalékos profitnövekedést céloz.

Az árfolyam negatív réssel, 63,25 eurón nyitott, de onnan azért délelőtt felfelé kúszott, s délben már 64,84-nál járt. Ami még mindig 1,29 százalékos esés. A piac talán a bevételi sor miatt volt csalódott reggel. Aztán mégis megvették a gyorsjelentést. A középtávú osztalékkilátások annyiban reálisak lehetnek, hogy az EKB lassan szigorodó monetáris politikája a következő években masszívan támaszthatja a bankrészvényeket.  

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.