BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Ütik az OTP-t, rángatják a forintot a brüsszeli csapásról szóló hírekre

Gyengén indította a napot a pesti tőzsde, az OTP árfolyama másfél százalékkal zuhant, adják a Molt és a Richtert is. A forintot hullámvasútra küldte a Financial Times brüsszeli értesülése.

Nagyobb eséssel indult a hétfői kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén. A BUX 0,9 százalékkal fordult le a kereskedés első perceiben, az index 63 580 ezer pont körül mozgott a nyitást követően. 

Budapest,-,Jan,20:,Logotype,Of,Otp,Bank,Over,The
Lejtőre került hétfőn az OTP részvényárfolyama. Fotó: Shutterstock

A piacokat a Financial Times által megszellőztetett hírek mozgathatták meg, a lap szerint az Európai Unió gazdasági csapást mérhet Magyarországra, ha a magyar kormány nem szavazza meg az Ukrajnának szánt 50 milliárd eurós segélyt.

A nagypapírok közül az OTP-t adják leginkább a befektetők, a bankpapír árfolyama 1,6 százalékkal, 16 615 forintig zuhant.

A Mol jegyzése 0,4 százalékkal, 2836 forintra, a Richter részvényeinek ára 0,3 százalékkal, 9300 forintra csökkent.

A Magyar Telekom kisebb, 0,1 százalékos mínuszban kezdte a napot, a távközlési papírral 776 forinton kereskednek.

A forintnak már most mozgalmas napja van. A Brüsszelből kiszivárgó hírekre az euró jegyzése kora reggel 388,5-ig is felszúrt, ahonnan a 387,3-es szintig erősödött vissza a kurzus kilenc óra előtt. A tőzsdenyitást követően ismét gyengülésnek indult a hazai fizetőeszköz az euróhoz képest, amelyet jelenleg 388,2 forinton jegyeznek. Ez 0,2 százalékos gyengülés. A dollárral szemben 0,4 százalékot rontott a magyar pénz, a keresztárfolyam itt a 358,3-es szintig emelkedett.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.