Megindult a spekuláció a német választások másnapján. Már a hajnali határidős jegyzések is a hadiipar felpattanására utaltak, s amint kinyitott a tőzsde, felíveltek a német hadiipari cégek.
A CDU/CSU kedvező kormányalakítási kilátásai megtámasztották az eurót, miután nem kell tartani a német radikálisok kormányra kerülésétől. Talán ennél is fontosabb hatással van a piacra, hogy Friedrich Merz, aki Németország következő kancellárja lehet, határozottan támogatja Ukrajna háborús erőfeszítéseit. Emiatt a befektetők arra számítanak, hogy
a német hadiipar megrendelései robusztusak lesznek az előttünk álló kormányzati ciklusban.
Hétfőn reggel, a szektort vezető Rheinmetall részvénye közel 4 százalékot pattant, míg a ThyssenKrupp bő 4 százalékot. De még a katonai gépeket szervizelő leánycége révén érintett Lufthansa is több mint 2 százalékot emelkedett. Miközben a német DAX index csak szűk 1 százalékkal kapaszkodott feljebb, vagyis a német hadiipari cégek magasan felülteljesítőek hétfőn.
A német hadiipari cégek az orosz–ukrán háború kirobbanása után kezdték meg a termelés felfuttatását: az európai kormányok megerősítik hadseregüket és feltöltik készleteiket, miután a Kijevnek szállított lőszerek és fegyverek mindenhol kiürítették a raktárakat. A folyamat legnagyobb nyertesének a Magyarországon is aktív Rheinmetall számít. A cég 2020-ban még veszteséges volt, azóta
megtízszereződött a piaci értéke.
A hadiipari tevékenység nem ismeretlen Magyarországon, bár a kétezres évek elejére lényegében lenullázódott a szegmens. Az ukrajnai háború kitörése óta reneszánszát éli a hazai védelmi ipar. Magyarországon ezermilliárdos üzlet a hadiipar.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.