Miután a Revolut felfüggesztette magyarországi működését, a Bitget szabályozott, blokkláncalapú alternatívát kínál a hazai felhasználóknak – derül ki a kriptotőzsde keddi közleményéből.
Többek között spot- és határidős piacokat, stakinget, valamint MI-alapon működő kereskedési asszisztenst biztosít a platform, mely átlátható eszközkezelést ígér. A Bitget közleményében arra buzdítja a magyar kriptofelhasználókat, hogy próbálják ki a kereskedést a platformon, amely az oktatást, biztonságot és digitális tulajdont helyezi előtérbe.
Az, hogy a Bitget hogyan tud a jogszabályi változás ellenére továbbra is szolgáltatni Magyarországon, kérdéses, ám lehetséges, hogy a cég már szerzett más európai uniós tagállamban engedélyt, amelyet áthozott Magyarországra. Ugyanis a teljes európai kriptopiacot szabályozni hivatott úgynevezett MiCa-szabályozás már tavaly december végével életbe lépett, az abban megfogalmazott elvárásoknak már fél éve meg kellene felelnie minden olyan szereplőnek, aki a kriptopiaccal foglalkozik – mondta el lapunknak Glaser Anita kriptoszabályozási és adózási szakértő, a Kripteus társalapítója.
Azonban az engedélyek megszerzésére a tagállamok több-kevesebb haladékot adtak a minimális hat hónaptól a maximális 18 hónapig. Azok a cégek, amelyek a legszigorúbb országokban nem feleltek még meg az elvárásoknak, átmenetileg be kellett hogy szüntessék a működésüket.
A Revolut ezért állította le kriptokereskedelmi szolgáltatásait Magyarország mellett például Hollandiában és Finnországban is.
A MiCA-engedélyek sajátossága, hogy ha egy vállalat bármelyik tagállamban megszerzi őket, azokat onnantól egyszerűen „passportálhatja” bármely másik tagállamba, hogy ott is legálisan működhessen, így nem kell minden országban külön-külön megfutni ugyanazon, sok esetben teljesen felesleges köröket. Mivel a Magyar Nemzeti Bank (MNB) a más országokban kiadott engedélyek passportálását gyorsan elvégzi, könnyen lehet, hogy a Bitget is így nyújthat törvényesen kriptopiaci szolgáltatást, szemben az engedélyért a 18 hónapos haladékot kínáló Revoluttal. Ez már csak azért is valószínűsíthető, mert míg a Revolut tevékenységének túlnyomó többsége a kriptóktól független, addig a Bitget kifejezetten kriptós vállalkozás, a Coingecko adatai szerint a harmadik legnagyobb kriptotőzsde forgalom alapján.
Glaser Anita szerint mindenesetre a kisbefektetőknek nincs mitől tartaniuk egyelőre, ha a platform engedi a kereskedést, mert ameddig nincs megszabva, hogy hogyan lehet legálisan végezni a kriptodeviza-váltást, hiába van rá törvényállás a Btk.-ban, addig bűncselekményt sem lehet vele kapcsolatban elkövetni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.