BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Duplázná dolgozói számát a rendelések teljesítéséért a Dunakeszi Járműjavító

Az év végén már havi huszonöt vasúti kocsit szeretne gyártani a Dunakeszi Járműjavító egyiptomi megrendelésre, ehhez megduplázná a megbízáson dolgozók számát.

A Dunakeszi Járműjavítóban (DJJ) az év végén a tervek szerint kétszer annyian dolgoznak az egyiptomi megrendelésre készülő vasúti személykocsik gyártásán, mint most, amikor a munka egy műszakban folyik, és 90 fővel.

Ennek köszönhetően már havi 25 vasúti kocsi készülhet el

– közölte a kft.-t ellenőrző TMH Hungary Invest Zrt. mögött álló svájci székhelyű TMH International, amely a világ negyedik legnagyobb gördülőállomány-gyártója, az oroszországi Transzmasholding (TMH) nemzetközi tevékenységéért felel. (A TMH International és a Magyar Vagon Zrt. közösen ellenőrzi a TMH Hungaryt.) A járműjavítónak 2019 végén csaknem 570 munkatársa volt, közülük mintegy 410-en fizikai területen dolgoztak a nyilvános adatok szerint.

Fotó: Arany-Szabo / DHL Industrial Projects

Az tette időszerűvé a létszám bővítésére vonatkozó terv bejelentését, hogy

már a második tétel vasúti kocsi is megérkezett Dunakesziről az egyiptomi megrendelőhöz, a hat vagonból álló szerelvénnyel 300 fölé emelkedett az Egyiptomi Nemzeti Vasút által átvett kocsik száma.

A vevő összesen 1300 kocsit rendelt a tendergyőztes TMH Hungarytől, megbízása tizenegy hónapja lépett hatályba.

A pénzügyi megállapodás értelmében a mintegy egymilliárd dollár értékű szállítás 51 százalékának Magyarországon kell teljesülnie, a többinek Oroszországban.

A TMH tveri gyárából jelenleg is úton van 22 kocsi az egyiptomi alexandriai kikötőbe. Érkezésük április közepére várható, a hónap végére pedig már Egyiptomban lehet a megrendelt kocsik negyede.

A DJJ – a honlapja szerint – új dolgozók sorát keresi: tervezőmérnököt, fényezési technológust, szenior projektkontrollert, technológust, munkavédelmi szakmérnököt, villanyszerelő lakatost, asztalost, minőségellenőrt és szerelőlakatost. Magas keresetet, cafeteriát, utazási támogatást, munkaruhát, barátságos munkakörnyezetet kínál.

Az egyiptomi vasútvállalat 284 kocsit már üzembe helyezett. A 2023 végéig teljesítendő 1300 kocsis megrendelésből 500 kocsi harmadosztályú és ventilátoros levegőztetésű, a 800 légkondicionálóval felszereltből 500 harmad-, 180 másod-, 90 első osztályú, további 30 pedig étkezőkocsi. A járműveket úgy tervezték, hogy 40 éven át üzemképesek legyenek kontinentális és egyiptomi klimatikus környezetben is.

Ezer e-kereskedelmi vonat Kancsouból

Ezer vasúti szerelvény érkezik a kínai Kancsouból Budapestre a tervek szerint 2021 és 2023 között, interneten rendelt áruval megpakolva. Ez 88 ezer konténert jelent. Közlekedtetésükről 2021 elején állapodott meg a kínai Kancsou (Ganzhou) Nemzetközi Szárazkikötő, a budapesti székhelyű CECZ Közép-Európai Kft. és a pekingi Sunshine Jietong kereskedelmi szolgáltató. A Záhonyon át érkező szerelvényekből kettő már be is futott. E forgalom nagyban segíti a záhonyi térség logisztikai szolgáltatásainak felpörgetésén dolgozó CELIZ projektet. A digitalizációnak köszönhetően a szállítási idő a felével rövidülhet, a logisztikai költségek mintegy 30 százalékkal, a raktározás pedig több mint a tizedével lehet olcsóbb a közlemény szerint.

 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.