BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Évek óta nem látott mélyrepülésben a német ipar

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A várt szerény növekedés helyett csaknem nyolc éve a legnagyobb csökkenést szenvedte el az előző havihoz képest tavaly decemberben a német ipari termelés a szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis kedden közzétett jelentése szerint.

Decemberben szezonális- és naptári kiigazítással 3,0 százalékkal csökkent az ipari termelés volumene a novemberihez képest. A novemberi adatot 0,4 százalék havi növekedésről 0,5 százalék növekedésre módosította a Destatis.

Az ipari termelés 3,0 százalékos decemberi csökkenése 2009 januárja óta a leggyengébb adat Németországban. Elemzők 0,3 százalékos havi növekedést vártak decemberre.

A feldolgozóipari termelés 3,4 százalékkal csökkent decemberben, ezen belül is a beruházási javak termelése 5,4 százalékkal. A fogyasztási cikkek termelése 3,1 százalékkal csökkent, az alapanyagoké 1,1 százalékkal, az építőiparé pedig 1,7 százalékkal. Az új megrendelések azonban 5,2 százalékkal nőttek decemberben, ami két és fél éve a legnagyobb havi növekedés.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.