10 éve írtuk
Jégbe fagyott irodapiac
A jövő év második felében kezdhetnek el élénkülni a hazai irodaberuházások – állítják a piaci szereplők. Addig azonban még jó néhány kemény hónapot túl kell élni, a projekthitelek kamata pörög a bankokban, a fejlesztők futnak a pénzük után. Az ágazat helyzetét nehezíti, hogy ismét emelkedik a kihasználatlanság (szeptember végén a budapesti bérirodák 19,7 százaléka állt üresen), illetve hogy a bérlők inkább újratárgyalják jelenlegi bérleményük feltételeit, ahelyett, hogy új irodába költöznének. (VG, 2009. december 28.)
20 éve írtuk
Leégett a magyar sport „temploma”
Több milliárd forintos kárt okozott a szerda hajnalban keletkezett tűz, melynek során leégett a Budapest Sportcsarnok. A tűz a küzdőtéren ütött ki, oka egyelőre ismeretlen. Az intézményre nem kötöttek biztosítást. A Világgazdaság által megkérdezett biztosítók határozottan cáfolták, hogy állami költségvetési pénzből nem lehet náluk biztosítást kötni. Az újjáépítésre operatív bizottság alakult. (VG, 1999. december 16.)
30 éve írtuk
Aláírták a Szovjetunió és
a Közös Piac közötti megállapodást
Történelmi jelentőségű kereskedelmi egyezményt kötött hétfőn a Közös Piac a Szovjetunióval. A tíz évre szóló egyezmény a kölcsönös kereskedelem élénkítését, az együttműködés kiterjesztését irányozza elő. Sevardnadze külügyminiszter, aki az aláírási ceremóniára hétfőn Brüsszelbe utazott, a TASZSZ hírügynökségnek adott nyilatkozatában elmondta: az egyezményt fontos lépésnek tekinti a szovjet világgazdasági nyitás szempontjából. A hétfőn aláírt egyezmény tíz évre szól. A Közös Piac 1995-ig fokozatosan eltörli a szovjet ipari export útjában álló mennyiségi korlátozásokat, Moszkva viszont kedvező feltételeket teremt a közös piaci cégek Szovjetunióban való tevékenységéhez. (VG, 1989. december 19.)
40 éve írtuk
A kereslet anarchiája után
az árak anarchiája következik
Az olajkartell, 19 éves fönnállása óta először, nem tudott egységes árat kialakítani. Caracasban, a Kőolajexportáló Országok Szervezetének (OPEC) szokásos év végi ármegállapító konferenciáján kimondták, hogy a tagországok szabadon állapíthatják meg áraikat a következő időszakban; mind az alsó, mind a felső árhatár megszűnt tavaszig, amikor újabb kísérletet tesznek a nézetek összeegyeztetésére, az egységes árrendszer visszaállítására. A reakciók fölöttébb eltérőek, de alapjában véve sem a termelők, sem a fogyasztók nem örülnek az új fejleménynek. (VG, 1979. december 22.)
50 éve írtuk
A tőkés konjunktúra lanyhulását jósolják
A világgazdaság növekedését jövőre akadályozzák a legtöbb fejlett ipari országban bevezetett inflációellenes intézkedések, ezért a nemzetközi kereskedelem emelkedésének évi üteme 0 százalékra lassul az idei 15 százalékról. Ezt állapítja meg a Gazdasági Együttműködés és Fejlesztés Szervezete (OECD). A 22 fejlett tőkésországot magába foglaló szervezet szakértőinek 1970. évre kiadott prognózisa hangsúlyozza, hogy a gazdasági expanzió lassulása kevésbé veszélyes, mint az infláció folytatódása. Ezért a vezető tőkés országoknak fenn kell tartaniuk a korlátozásokat, amelyek kihatnak a nemzetközi exportkeresletre. Ha azonban tovább szigorítják gazdaságpolitikájukat, ezzel már az egész világgazdaság fejlődésének lassulását idézhetik elő. (VG, 1969. december 20.)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.