A lakástörvény szerint a nem lakáscélú helyiségekre 1994 után megkötött bérleti szerződések öt év elteltével, az 1994 előtt létrejöttek pedig 2004. január 1-jétől indoklás és cserehelyiség biztosítása nélkül felmondhatók. Az önkormányzatok akkor is felbonthatják a szerződéseket, ha a bérlők valamennyi kötelezettségüknek maradéktalanul eleget tesznek. Mindezt elfogadhatatlannak tartja a Helyiségbérlők Egyesülete, és a probléma megoldására együttműködési megállapodást kötött a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamarával (BKIK).
Marosi Ilona, a BKIK osztályelnöke a két szervezet tegnapi közös sajtótájékoztatóján arra hívta fel a figyelmet, hogy a kis- és középvállalkozók üzleteik kialakításához a bérleményeikbe jelentős tőkét fektettek be. Ezek azonban elvesznek, ha az önkormányzatok semmiféle lehetőséget nem nyújtanak a bérlőknek az elővásárlásra, vagy nem kártalanítják őket. Marosi Ilona szerint ez az érintett vállalkozások fennmaradását és az általuk foglalkoztatottak megélhetését veszélyezteti. A BKIK és a Helyiségbérlők Egyesülete ezért tárgyalást kíván kezdeni a polgármesteri hivatalokkal, hiszen a települések arányos kereskedelmi struktúrájának kialakítása s a nagy bevásárlóközpontok mellett a kisebb üzletek megmaradása az önkormányzatoknak is érdeke. Cél, hogy közösen koncepciót dolgozzanak ki a lakástörvény, illetve egyes helyi rendeletek módosítására.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.